Kazališni kamp 2008.

Dolazi-novi-Kazalisni-kamp!
5. KAZALIŠNI KAMP PAZIN 2008.
od 25.07 do 02.08.

5. po redu Kazališni kamp i ove je godine održan u Pazinu, srcu Istre. Od 25.7. do 2.8. 2008. godine. 105 polaznika zabavljalo se i učilo na 20 različitih radionica.

Peti Kazališni kamp je ujedno i naš prvi međunarodni kamp – iz Velike Britanije došli su nam Marcus Fernando i Tina Hoffman, voditelji radionica Fizičko kazalište i Stage combat, a iz Austrije Katarina Pongratz, koja je vodila Radionicu glasa.

Osim te tri radionice, naši polaznici mogli su birati između žongliranja, plesa, glume, lutkarstva, pisanja, pjevanja, izrade scenografije i još mnogo, mnogo toga. Ali nisu cijelo vrijeme samo naporno radili… zajedno s Pazinjanima imali su priliku pogledati čak četiri predstave koje su gostovale na Kampu:


Bijeg nije rješenje


Važno je zvati se Ernest – Tirena


 

Mačji blues – Učilište Zagrebačkog kazališta mladih


Full of Sound and Fury



Kao i svake godine, išli smo na cjelodnevni izlet i kupanje.



Predstave i izlet nisu bili jedini popratni program; imali smo večer upoznavanja i karaoke večer.



Kamp je uspješno završen prezentacijom radionica i zabavom.



Popis radionica Tireninog KAZALIŠNOG KAMPA 2008.:

JUTARNJE RADIONICE:

1. OD IDEJE DO KAZALIŠNE PREDSTAVE
Voditeljica: Marija Šorša, dramska pedagoginja
Polaznici: učenici, studenti i voditelji dramskih grupa.
Trajanje: 6 dana

2. RADIONICA GLASA (radionica je na engleskom jeziku)
Voditeljica: Katarina Pongracz,dipl.pedagoginja glasa
Polaznici: svi koji žele raditi na glasu , glumci profesionalaci i amateri, učitelji, voditelji

3. DRAMSKE TEHNIKE
Voditeljica: mr.sc. Ines Škuflić Horvat
Polaznici: učitelji, osobe koje vode aktivnosti za djecu i mlade, studenti, stariji srednjoškolci
Trajanje: 6 dana

4.SUVREMENI PLES I IMPROVIZACIJA
Voditeljica: Andrea Gotovina, dipl.plesna pedagoginja
Polaznici: plesači, potrebno plesno iskustvo
Trajanje: 6 dana

5. NO TIME FOR WONDERLAND, radionica na engleskom jeziku
Voditeljica: Kristina Jakšić, dramska pedagoginja
Trajanje: 6 dana

6.”OD GLAVE DO PETE” – lutkarska radionica
Voditelj: Branimir Rakić, glumac-lutkar
Trajanje: 6 dana

7.DRAMA/PSIHODRAMA I EKSTENZIJA OSOBNOG ISKUSTVA
Voditelj: Damir Miholić,prof
Polaznici: rehabilitatori, učitelji, pedagozi, osobe koje vode aktivnosti za djecu i mlade, studenti
Broj polaznika: do 20

8.PUT KROZ TIJELO – pristup fizickom kazalistu
Voditeljica Tina Hofman, glumica, redateljica
Polaznici: stariji srednjoškolci, studenti, glumci, voditelji aktivnosti za mlade
Trajanje: 6 dana

CJELODNEVNA RADIONICA

9. RADIJSKA RADIONICA- RADIJSKA REPORTAŽA
Voditeljice: Višnja Biti, novinarka
Anka Savić, tonmajstor
Polaznici: učenici, voditelji radijskih radionica, studenti
Broj polaznika: do 20

POPODNEVNE RADIONICE – petodnevne

10. RADIONICA GLUMAČKOG TRENINGA
Vodi: Matija Kezele, student glume i lutkarstva
Polaznici:strong> stariji srednjoškolci, studenti, voditelji, s iskustvom u kazališnom radu
Trajanje:strong> 5 dana

11. KAKO NASTAJE SCENOGRAFIJA?
Voditelj: Ivan Dobran,dipl. scenograf
Trajanje: 6 dana

12. STAGE COMBAT, scenska borba sa i bez oružja ( na engl. jeziku)
Voditelj: Marcus Fernando, glumac, režiser borbi
Polaznici: srednjoškolci, studenti i voditelji s iskustvom u kazališnom radu Trajanje: 5 dana

POPODNEVNE RADIONICE – trodnevne

13. RADIONICA DRAMATIZACIJE
Voditeljica: Maja Sviben, apsolventica dramaturgije
Polaznici: srednjoškolci, studenti i nastavnici. Polaznici trebaju pripremiti pjesmu ili kratki komad proznog teksta (najviše 2-3 stranice) na kojem bi htjeli raditi tijekom radionice.
Trajanje: 3 dana

14. RADIONICA IZRADE REKVIZITA
Voditeljica: Iva Milley, dramska pedagoginja
Trajanje: 3 dana

15.LIKOVNA RADIONICA
Voditeljica: Gea Vlaketić, prof.
Polaznici: Petnaestak zainteresiranih za kreativan odmor, likovno stvaranje, igranje volumenom u prostoru i građenje rukama.
Trajanje: 3 dana

16. PJEVAJMO NA KIŠI – glazbena radionica
Voditelj: Darko Horvat, glazbenik
Polaznici: svi koji vole pjevati
Trajanje: 3 dana

17. “OD IGLE DO LOKOMOTIVE” –lutkarska radionica
Voditelj: Branimir Rakić, glumac-lutkar
Trajanje: 3 dana

18. OSNOVE PLESA I POKRETA
Voditeljica: Marija Šorša, plesna pedagoginja
Trajanje: 3 dana

POPODNEVNE RADIONICE – dvodnevne

19. KLASIČNA DRAMSKA SITUACIJA?
Voditeljica: dr.sc. Iva Gruić
Trajanje:2 dana

20. POI (vještina žongliranja)
Voditeljica: Iva Milley, dramska pedagoginja
Trajanje:2 dana

21. IGRE I IMPROVIZACIJE
Voditeljica: Kristina Jakšić,dram. pedagoginja
Trajanje: 2 dana

22. UVOD U LUTKARSTVO (seminar)
Voditelj: Branimir Rakić, glumac-lutkar
Trajanje:2 dana

23. PLESNA RADIONICA

Voditeljica: Nina Horvat
Trajanje:2 dana

POSEBNI PROGRAMI –PREDSTAVE –IZLET

LAŽ
interaktivna predstava Dramskog studija TIRENA
režija: Marina Petković
igraju: Marija Šorša, Mitja Smiljanić, Nina Horvat

Siniša Bahun: MAČJI BLUES
mjuzikl Učilišta Zagrebačkog kazališta mladih
režija: Ines Škuflić Horvat
glazba: Darko Horvat

Oscar Wilde: VAŽNO JE ZVATI SE ERNEST
predstava Dramskog studija TIRENA
režija: Kristina Jakšić
jezik: engleski

FULL OF SOUND AND FURY
Crna komedija by Roman de Fruscan
DREAMSCAPE THEATRE
Igraju: Tina Hofman i Marcus Fernando
Režija: Neale McGrath
Dizajn (forografija i projekcije): Marcus Fernando
Glazba: Mark Taylor
jezik: engleski

M. Begović BEZ TREĆEGA
predstava Dramskog studija TIRENA
igraju: Judita Franković i Nikša Marinović
režija: Marina Petković

Share on facebook
Share on twitter